Dlaczego warto oczyszczać wodę w Gdańsku?

Obecnie uzdatnianie wody pozwala na spokojne picie wody prosto z kranu. Coraz częściej zachęca się do takiego działania mieszkańców miast, takich jak Kraków, Warszawa czy Gdańsk, jednak wiele osób nadal uważa, że woda z kranu ma dziwny posmak. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów można sprawić, że jeśli nawet woda nie ma doskonałej jakości, możliwa jest znaczna poprawa. Z czego wynika konieczność oczyszczania wody w domu?

Warto pamiętać, że obecnie woda jest oczyszczana coraz bardziej efektywnie. Rezygnuje się między innymi z dodawania chloru na rzecz lamp UV, które potrafią niszczyć drobnoustroje w podobnym stopniu. Jednak mimo to woda z kranu może mieć nadal gorszą jakość, wynikającą ze starej instalacji wodnej znajdującej się w konkretnym budynku. Kolor wody może stać się nienaturalny na przykład na skutek używania miedzianych rur.

Zanieczyszczenia, które mogą być jednocześnie pozytywne i negatywne, to minerały rozpuszczone w wodzie. Według badań w Polsce nie ma zbyt wiele miejscowości z tak zwaną twardą wodą. Występuje ona w Gdańsku i okolicach. W takim przypadku warto zainstalować specjalne filtry do wody, które ograniczą osadzanie się kamienia w rurach. Jeśli ktoś mieszka w Gdańsku powinien rozważyć zainstalowanie filtra prawie całkowicie oczyszczającego wodę z minerałów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,gdansk.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s